Suites Das Artes
Hotellet Suites Das Artes Arujá ligger inom 2 km från Pesqueiro Ichiban.
Arujás centrum kan nås inom 5 minuters promenad. Praia Grande är belägen 69 km från detta hotell.
Rummen har uteplats och balkong samt skrivbord för gästernas bekvämlighet. Förutom minibar, finns det också luftkonditionering. Du hittar trevliga detaljer som en duschkabin, en separat toalett och en dusch, tillsammans med badlakan och handdukar för att förhöja din vistelse.
Restaurangen Salsa & Canela Restaurante ligger ganska nära Suites Das Artes i Arujá och serverar brasilianska rätter.
- Flygplatser
- Guarulhos flygplats26 km
- Tågstationer
- Eng Manoel Feio10 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Wi-Fi
Mat och drycker
- Matplats utomhus
På rummet
- Rum med Wi-Fi
- Minibar
- Uteplats
- Gratis toalettartiklar
- LCD-TV
- Parkettgolv
Hotellregler
- Information om extrasängar
- Inga extrasängar tillhandahålls i ett rum.
Vanliga frågor
- 🌇
Hur lång tid tar det att ta sig till centrum från hotellet Suites Das Artes?
Det tar 5 minuter till fots att komma från hotellet Suites Das Artes till centrum. - 🚪
Vilka rumstyper finns tillgängliga på hotellet Suites Das Artes?
Hotellet Suites Das Artes erbjuder Deluxe Svit med King size-säng och Deluxe Svit med Queen size-säng att välja mellan. - ❓
Vilken avbokningspolicy erbjuder hotellet Suites Das Artes?
Hotellet Suites Das Artes erbjuder gratis avbokning. För mer information, kontakta hotellpersonalen.